Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
В Україні можуть з’явитися межі мінімальної та максимальної щільності населення у забудові. А можливість підвищення щільності буде чітко обмежена двома обов’язковими умовами.
Відповідні зміни мають з'явитися в оновлених державних будівельних нормах, зміни до яких готує Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, передає «Закон і Бізнес».
Обов’язковими умовами обмеження можливості підвищення щільності стануть:
- розміщення на території мікрорайону підземних і/або багатоповерхових гаражів з автостоянками та велосипедними стоянками;
- наявність вбудовано-прибудованих закладів дошкільної освіти та об’єктів повсякденного та періодичного обслуговування, створення відкритих терас у житлових і громадських будинках.
Згідно з новим ДБН, у сільських населених пунктах з чисельністю населення до 1000 осіб дозволяється виключно садибна забудова, у селах понад 1000 осіб – садибна забудова та чотирьохповерхові будинки, у селищах міського типу – садибна забудова та п'ятиповерхові будинки.
У містах з чисельністю населення до 50 тисяч дозволяється розміщувати садибну забудову та багатоквартирні будинки до 9 поверхів включно, у містах з населенням 50-100 тисяч – садибну забудову та багатоквартирні будинки до 16 поверхів включно.
Максимально допустима висотність багатоквартирної забудови у містах з чисельністю населення понад 100 тисяч встановлюється документацією з просторового планування.
Реквізити діючих ДБН, на заміну яким з'являться нові: ДБН 360-92** «Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень», ДБН Б.2.4-1- 94 «Планування і забудова сільських поселень», ДБН Б.2.4-3- 95 «Генеральні плани сільськогосподарських підприємств», ДБН Б.2.4-4- 97 «Планування та забудова малих сільськогосподарських підприємств та селянських (фермерських) господарств», ДБН Б.1-2- 95 «Склад, зміст, порядок розроблення, погодження і затвердження комплексних схем транспорту для міст України», СНиП ІІ-89- 80 «Генеральные планы промышленных предприятий».
За матеріалами ЗІБ.