flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Участь у круглому столі на тему “Суди Прикарпаття через призму соціологічних досліджень: методологія, проблеми, перспективи”.

14 вересня 2015, 13:39


14 вересня 2015 року головний спеціаліст з інформаційних технологій Городенківського районного суду Івано-Франківської області Заньковський В. В. прийняв участь у круглий стіл на тему “Суди Прикарпаття через призму соціологічних досліджень: методологія, проблеми, перспективи”.

Ініціаторами заходу є Територіальне управління Державної судової адміністрації в Івано-Франківській області та  Прикарпатський університет ім. В.Стефаника.

Представники судів області говорили про результати першого етапу онлайн-оцінювання їхньої роботи. Опитування не є репрезентативним, тому про кінцевий результат остаточно сказати не можна. В дослідженні взяли участь працівники судових установ та близько 200 громадян, які відвідували суд у певних справах. Оцінювали ефективність роботи судової влади Прикарпаття.

Як зазначив у своєму привітальному слові голова Апеляційного суду Івано-Франківськоі області Богдан Гриновецький, важко переоцінити тему цього круглого столу, оскільки соціологічні опитування відіграють важливу роль у роботі правосуддя. Адже найбільш небезпечна тенденція для кожного судді це привикання до роботи, якому перешкоджають такі соціологічні дослідження.

Суддя Апеляційного суду Івано-Франківської області Андрій Малєєв сказав, що з метою покращення діяльності правосуддя на Прикарпатті,  було вирішено провести соціологічне дослідження якості роботи судових інстанцій, а шляхом опитування з допомогою електронних носіїв проводили вперше.“ Мета опитування – зробити так, щоб послуги однаково оцінювали надавачі та споживачі. Треба відновити довіру про суду”, – зауважив він.

Директор навчально-наукового центру соціальних досліджень Прикарпатського регіону при ПНУ Ольга Максимович наголосила, що дані опитування є потрібними, бо допоможуть порозумітися суддям та тим, хто користується їхніми послугами. Враховували навантаження суддів і характер справ, які вони розглядають. Останнім часом найбільшу кількість рішень приймає Івано-Франківський міський суд, а найменше – Болехівський.

«Дослідження проводилося у режимі он-лайн, що забезпечило повну анонімність і неможливість будь-якого втручання у результати. Загалом  оцінка якості роботи судів позитивна. Проте результати досить цікаві. Зовнішня вибірка показала, що суспільство агресивно налаштоване стосовно роботи судової системи. В основному таку думку мають громадяни, які жодного разу не стикалися з роботою суду, проте після першого відвідування, їхні погляди змінювалися. Протилежні результати показали внутрішні опитування, оскільки працівники суду вважають, що все гаразд», - каже Максимович.

Остаточні результати скажуть після проведення другого етапу онлайн-опитування.