Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Затверджено Положення про службу супроводу військовослужбовців та членів їх сімей в системі Міністерства оборони.
Відповідний наказ Міноборони від 29 січня 2025 року № 59 набере чинності з дня офіційного опублікування.
Згідно з Положенням служби супроводу діятимуть у структурі Міністерства оборони, Збройних Сил України та Державної спеціальної служби транспорту. У ЗСУ функції цих служб виконуватимуть підрозділи цивільно-військового співробітництва, у Держспецтрансслужбі - структурні підрозділи соціальної підтримки персоналу (соціальної роботи та супроводу). Вони надаватимуть військовим та їхнім сім'ям консультації та допомогу з правових, соціально-побутових, медичних питань.
Запуск служб супроводу передбачає створення системи підтримки, яка забезпечуватиме військовослужбовців та їхніх рідних всебічною допомогою - від юридичних консультацій до організації медичної реабілітації.
«Наші захисники мають знати, що вони та їхні сім'ї не залишаться сам на сам у складний момент. Ми створюємо систему підтримки, яка допомагатиме у будь-яких ситуаціях, - скласти заяву, вирішити питання з отриманням виплат, проконсультують про можливості проходження реабілітації після поранення, нададуть юридичну консультацію та психологічну допомогу», - зазначив заступник міністра оборони бригадний генерал юстиції Сергій Мельник.
Міноборони повідомило, що в межах підготовки до запуску служб супроводу проведено навчання перших груп фахівців. Вони здобули необхідні навички з надання правової та психологічної допомоги, організації медичного супроводу поранених, соціальної підтримки військових та їхніх родин, а також взаємодії з сім'ями загиблих, зниклих безвісти та полонених. Навчання проводилося у співпраці з волонтерськими організаціями та цивільними експертами.
Загалом служби супроводу охоплюватимуть близько двох десятків напрямків підтримки.