Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Федерація роботодавців України закликала Мінекономіки ініціювати перегляд положень Порядку бронювання військовозобов'язаних під час воєнного стану. На думку ФРУ, одним з принципових важелів, які допоможуть зберегти велике промислове виробництво, розташоване у прифронтових зонах, а отже і в цілому зберегти внесок цього виробництва в національну економіку України, є розширення переліку підприємств, до яких не застосовуються обмеження щодо кількості військовозобов'язаних, які підлягають бронюванню, підприємствами, що знаходяться у прифронтових територіях.
У силу свого розташування, ці території є мішенню для постійних обстрілів ворогом. Саме тому населення з населених пунктів, розташованих в таких зонах, невпинно скорочується з кожним днем. Разом з тим, в цих зонах розташовані десятки українських підприємств, які об'єктивно не можуть бути релоковані у будь-яке інше місце України через свої глобальні розміри та фізично непорушне устаткування і обладнання. І ці підприємства продовжують працювати та сплачувати податки до бюджетів усіх рівнів України, забезпечуючи тисячі робочих місць та підтримуючи не лише працівників та членів їх сімей, а й забезпечуючи регіони присутності соціально-економічною стабільністю, а Сили оборони України необхідною підтримкою та допомогою, кажуть у Федерації.
Діяльність підприємств у прифронтових регіонах з кожним днем наближається до критичної межі, коли компанії будуть змушені припинити свою роботу через фактичний брак кадрів. При цьому, заміщення чоловіків жінками у значній кількості компаній є вкрай ускладнено через специфіку роботи, наприклад, гірничо-металургійного комплексу та машинобудівної галузі. Вихід з цієї ситуації у ФРУ бачать у наданні відповідним підприємствам права на бронювання 100% працівників.