Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Єдиний акт, який наразі конкретизує механізм щодо питання відстрочки для військовозобов’язаних – постанова Кабміну №560 від 16 травня 2024 року.
Відповіді на запитання, пов’язані з відстрочкою від мобілізації в Україні, дали в Одеському обласному ТЦК та СП.
Так, порядок проведення призову на військову службу під час мобілізації в особливий період регламентується постановою Уряду від 16 травня 2024 року №560.
Цей документ є основним актом, який конкретизує механізм вирішення питання про надання чи ненадання відстрочки.
Заяви про надання відстрочки розглядає спеціальна комісія при районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки. Головує на цій комісії керівник відповідного районного (міського) ТЦК або відокремленого відділу. До складу комісії входять представники апарату та структурних підрозділів районної або міської державної адміністрації (військової адміністрації), зокрема представники освіти та науки, охорони здоров’я, соціального захисту населення, служби у справах дітей та центру надання адміністративних послуг. Комісія перевіряє підстави для надання відстрочки від призову на військову службу.
Військовозобов’язаний, який не заброньований за органами влади, особисто подає на ім’я голови комісії заяву за встановленою формою, затвердженою постановою КМУ №560 від 16 травня 2024 року. До заяви додаються документи або їх копії, що підтверджують право на відстрочку. Повний перелік необхідних документів у кожному випадку (бронювання, опікунство, здобування освіти тощо) міститься на вебсторінці постанови.
Комісія розглядає заяву та додані документи, за потреби запитує додаткову інформацію у органів державної влади або використовує дані з публічних електронних реєстрів.
Комісія має розглянути заяву та документи протягом семи днів з моменту їх отримання. Якщо комісія робить запити до органів державної влади, рішення має бути прийняте не пізніше наступного дня після отримання запитаної інформації.
На підставі розгляду документів комісія ухвалює рішення про надання або відмову у наданні відстрочки. Рішення оформлюється протоколом. Заявнику повідомляють про ухвалене рішення засобами телефонного, електронного зв’язку або поштою не пізніше наступного дня після ухвалення рішення.
У разі позитивного рішення військовозобов’язаному надається довідка із зазначенням строку відстрочки. У разі відмови у наданні відстрочки особу повідомляють письмово із зазначенням причин відмови, після чого вона направляється на медичний огляд для визначення придатності до військової служби.
Якщо підстави для надання відстрочки змінюються або втрачаються, комісія може скасувати або змінити своє попереднє рішення, про що заявника повідомляють письмово не пізніше наступного дня після ухвалення рішення.Рішення про відмову у наданні відстрочки можна оскаржити у судовому порядку.