Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Фізичні та юридичні особи (також і нерезиденти), які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі є платниками транспортного податку, згідно з пп. 267.1.1 розд. ХІІ ПКУ, а згадані легкові авто є об'єктами оподаткування (пп. 267.2.1 ПКУ). Проте не всі, а лише ті автомобілі є об'єктами оподаткування, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) і їх середньоринкова вартість перевищує 375 розмірів мінімальної зарплати (пп. 267.2.1 ПКУ).
Якщо таке авто викрадено, то власник не сплачує за нього транспортний податок з місяця, наступного за місяцем, в якому мав місце факт незаконного заволодіння легковим автомобілем (пп. 267.6.8 ПКУ). Важливо, що викрадення потрібно підтвердити відповідним документом про внесення відомостей про вчинення кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, що виданий уповноваженим держорганом.
Після повернення викраденого авто його власнику, податок за такий автомобіль потрібно сплачувати з місяця, в якому його було повернуто відповідно до постанови слідчого, прокурора чи рішення суду.
Спеціалісти Головного управління ДПС в Одеській області нагадали, що платник податку зобов'язаний надати податківцям копію такої постанови (рішення) протягом 10 днів з моменту отримання.