Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
У першу чергу право на спадкування мають особи, визначені у заповіті, проте у разі відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом та у разі неохоплення заповітом усієї спадщини право на спадкування одержують за законом.
У зв’язку з частими зверненнями щодо роз’яснень стосовно спадкування за законом у Міністерстві юстиції України вирішили розкрити дану тему.
Отже, у міністерстві зазначили, що право отримати спадок за законом мають:
“Спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою. Часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою. Якщо протягом однієї доби померли особи, які могли б спадкувати одна після одної, спадщина відкривається одночасно і окремо щодо кожної з них”, – зазначили у міністерстві.
Також там додали, що:
“Що стосується питань щодо предмету спадкування: суми заробітної плати, пенсії, стипендії, аліментів, допомог у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю, відшкодувань у зв’язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я, інших соціальних виплат, які належали спадкодавцеві, але не були ним одержані за життя, передаються членам його сім’ї, а у разі їх відсутності – входять до складу спадщини”, – зауважили у Мін’юсті.