flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Військовий облік жінок: подробиці від Міноборони

22 серпня 2022, 16:31

У ЗСУ є потреба в спеціальностях та фахівцях медицини, радіотехніки, харчових технологій

Заступниця міністра оборони Ганна Маляр розповіла, що досвід розгортання всіх військових частин ЗСУ та інших військових формувань до повних штатів воєнного часу свідчить, що на сьогодні в державі немає гострої необхідності суттєво збільшувати кількість жінок на військовому обліку. 

 

Разом із тим, для ЗСУ залишається потреба в спеціальностях та фахівцях медицини, радіотехніки, харчових технологій. Зважаючи на це, Генштаб ЗСУ пропонує внести зміни до законодавчих і нормативних актів, зокрема: 

  1. скоротити Перелік спеціальностей та/або професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями, після одержання яких жінки беруться на військовий облік військовозобов’язаних, затверджений наказом Міноборони від 11.10.2021 № 313 відповідно до нинішніх потреб ЗСУ; 
  2. запровадити добровільну постановку на військовий облік жінок, які одержали спеціальності, що увійдуть у доопрацьований перелік; 
  3. визначити, що робота у ТЦК та СП із взяття жінок на військовий облік розпочнеться не раніше, ніж через місяць після завершення особливого періоду в державі. 

    Проте, встати на військовий облік — обов’язок, а не право українських жінок. Жінка підлягає військовому обліку, якщо одночасно виконуються три умови: 

    • посада (спеціальність) жінки є у Переліку спеціальностей та/або професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями, після одержання яких жінки беруться на військовий облік військовозобов’язаних, затвердженому наказом Міноборони від 11.10.2021 № 313 (далі — Перелік); 
    • жінка не досягла 60 років — граничного віку перебування у запасі; 
    • військово-лікарська комісія визнала жінку придатною до військової служби за станом здоров’я. 

    Підстава — частина 11 статті 1 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03.1992 № 2232-XII. Якщо буде змінено цю норму Закону, Міноборони і Генштаб її виконають. Міноборони підготувало пропозиції щоб змінити норму у бік добровільності і цей законопроєкт погоджують зараз інші міністерства.

    Джерело