Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
У МОЗ пояснили, як почати отримувати “доступні ліки” під час воєнного стану.
Військова агресії рф та спричинені нею стреси нерідко викликають в українців загострення старих і появу нових хвороб. Для їх лікування можна отримати медикаменти за програмою “Доступні ліки” – безоплатно або з невеликою доплатою, нагадує Міністерство охорони здоров’я.
До програми “Доступні ліки” входять медикаменти проти серцево-судинних хвороб, діабету І типу (інсулінозалежного) та ІІ типу, бронхіальної астми, розладів психіки та поведінки, епілепсії, нецукрового діабету, а також препарати для профілактики інфарктів та інсультів.
Якщо вам необхідно отримати ліки від серцево-судинних хвороб, бронхіальної астми, цукрового діабету ІІ типу, зверніться:
Якщо вам знадобляться ліки через розлади психіки та поведінки – слід звертатися до психіатра, епілепсії – до психіатра або невролога.
Якщо пацієнту необхідно прописати першу схему лікування інсуліном або внести до неї зміни, то це робить лікар-ендокринолог. А після затвердження схеми виписувати рецепти для отримання інсуліну може й сімейний лікар.
Проти нецукрового діабету перший рецепт має виписати також лікар-ендокринолог, за повторним рецептом можна звертатися до лікарів, які надають первинну медичну допомогу.
Далі лікар виписує електронний або паперовий рецепт на потрібні пацієнту ліки. Із ним пацієнт може звернутися до аптеки, яка має договір з НСЗУ на відпуск ліків, і отримати безоплатні препарати.
Знайти найближчу аптеку із “доступними ліками” можна за телефоном 16-77 (контакт-центр НСЗУ).