flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Діє закон про апеляцію на ухвалу суду про продовження строку тримання під вартою

14 січня 2021, 13:47

14 січня 2021 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо забезпечення виконання рішення Конституційного Суду України стосовно оскарження ухвали суду про продовження строку тримання під вартою» (проєкт Закону № 2315).

 

Закон спрямований на забезпечення «виконання рішення Конституційного Суду України від 13 червня 2019 року № 4-р/2019, відповідно до якого було визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), положення ч. 2 ст. 392 Кримінального процесуального кодексу України (далі - КПК) щодо унеможливлення окремого апеляційного оскарження ухвали суду про продовження строку тримання під вартою, постановленої під час судового провадження в суді першої інстанції до ухвалення судового рішення по суті».

 

Законом внесено зміни до статей 76, 331, 392, 394, 395, 400, 407, 423 КПК України та доповнити Кодекс статтею 422-1.

 

Ці зміни, зокрема, передбачають можливість судді апеляційної інстанції, який брав участь у кримінальному провадженні під час досудового розслідування, брати участі у цьому ж провадженні в суді апеляційної інстанцій у випадках перегляду ним в апеляційному порядку ухвали суду першої інстанції про обрання запобіжного заходу у виді тримання під вартою, про зміну іншого запобіжного заходу на запобіжний захід у виді тримання під вартою або про продовження строку тримання під вартою, яка була постановлена під час судового провадження в суді першої інстанції до ухвалення судового рішення по суті.

 

Також – можливість оскарження в апеляційному порядку ухвал суду про обрання запобіжного заходу у виді тримання під вартою, про зміну іншого запобіжного заходу на запобіжний захід у виді тримання під вартою або про продовження строку тримання під вартою, постановлених під час судового провадження в суді першої інстанції до ухвалення судового рішення по суті.

 

Серед інших змін:

 

- подання апеляційної скарги на такі ухвали суду першої інстанції, безпосередньо до суду апеляційної інстанції;

 

- повноваження суду апеляційної інстанції за наслідками розгляду такої апеляційної скарги;

 

- процесуальний порядок перевірки судом апеляційної інстанції відповідних ухвал суду першої інстанції;

 

- повернення відповідних матеріалів кримінального провадження до суду першої інстанції.

Джерело: Українське право